Avrupa Birliği bayrağı, Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor

Eşitlik şehrin her köşesinde!" diyerek yola çıkıyoruz!

Eşitlik şehrin her köşesinde!" diyerek yola çıkıyoruz!
Eşitlik şehrin her köşesinde!" diyerek yola çıkıyoruz!
Biz, Engelli Çocuk Hakları Ağı (EÇHA) olarak, engelli çocukların haklarını korumak ve görünür kılmak için 90 sivil toplum örgütünün bir araya geldiği bir platformuz. Engelli çocuk haklan konusunda ortak bir ses oluşturmayı, farkındalığı artırmayı ve engelli çocuk haklan konusunda politika üretme sürecine etki etmeyi amaçlıyoruz.
31 Mart 2024 seçimlerinden sonra yerel yönetimler stratejik planlama sürecine girdi. EÇHA bu kez yerel seçimler sonrasında ilk altı ay içerisinde tamamlanması gereken stratejik plan hazırlık süreçlerinde yerel yönetimlerin paydaşı olmaya hazırlanıyor. Çünkü, şehirlerimizin gelecek beş yılı planlanırken engelli çocukların engelli olmayan çocuklarla eşit haklara ve fırsatlara sahip olacağından, engelli çocukların özgün koşullarını ve ihtiyaçlarını gözeten planlamalar yapılacağından emin olmak istiyoruz.
"Eşitlik, şehrin her köşesinde!" kampanyamızla belediyelerin stratejik planlama süreçlerine engelli çocukları ve engelli çocukların sözcüsü olarak EÇHA’yı dahil etmelerini talep ediyoruz. EÇHA olarak stratejik planlama süreçlerinde belediyelerle birlikte çalışarak engelli çocuklar için daha iyi bir gelecek inşa etmek için hazırız!
Bu yolculukta bizlere destek olmanız çok önemli.
Bugünden başlayarak 20 Haziran tarihine kadar yapacağımız paylaşımların daha çok kişiye ulaşması farkındalık yaratmak adına çok büyük bir adım olacaktır.
Bu büyük adımı sizin desteklerinizle atacağız. Yaptığımız paylaşımları arkadaşlarınıza iletmeyi ve bizi takip etmeyi unutmayın!
Bize ulaşmak için iletişim bilgilerimiz:
engellicocukhaklariagi@gmail.com
Görsel betimleme:
Video; dış sesin okuduğu metnin yüksek bir tempoda renkli arka planlar üzerinde geçerken gösterir. En sonda Engelli Çocuk Hakları Ağı’nın logosunu oluşumunu ve yanında “Belediyeleri Engelli Çocukları Stratejik Planlarına Dahil Etmeye Davet Ediyoruz!” sloganını gösterir.